KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13951031

nr 1395 1031

Endre Nemes

(1909-1985), Sverige

Blandteknik, Signerad, bladets mått: 42x31cm, yttermått inklusive ram: 65x51cm

Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.

måndag 3 maj 2021
kl 18:06:27

Endre Nemes

Läs mer om Endre Nemes